NEDEN İSVİÇRE BANKALARI ?

İŞTE PARANIN BAŞKENTİ (ZÜRİH)

 

 

Neden paramı İsviçre'de yatırayım?

Avrupa'da "Para sadece mutlu yapmaz, parayı İsviçre'de tutmak da gerekir" diye bir söylem vardır. Bu atasözu, bilhassa Avrupa'lı eski nesil tarafından sarfedilir. Bu gibi genel görüşlerin yanı sıra, paranızı İsviçre'de değerlendirirken göz önünde tutmanız gereken somut gerçekler de vardır.

Bilindiği üzere finans dünyasında rekabet arttı. Bu değişen koşullar ortamında Zürih Finans Piyasası geleneksel özelliklerini ve avantajlarını her zaman korudu. İsviçre ve yabancı bankaların Zürih'te artan mevcudiyetleri, ilginç bir kaynama noktası oluşturmaktadır. Yenilikçi finans enstrumenleri Zürih'te yaratılır ve yatırımcıya sunulur. Dünyanın dört bir yanından gelmiş yüksek kalifiyeli uzmanlar, müşterilerin güvenini kazanmak için sıkı bir rekabet içindedirler. Bu ortam, en çok müşterilerin avantajınadır. Dünyanın hiç bir yerinde iletişim ağı buradaki kadar ince ve ayrıntılı dokunmuş değildir. Müşteri hizmetleri, know- how ve bankacılık sırrı İsviçre'nin geleneksel değerlerindendir. Banka ve bankacıların gizlilik taahhüdü de tabii ki bunlara dahildir. Bilgiler gizli tutulur. Bu gizliliğin bozulma durumları, suç işleme, cinayet veya vergi cezası davası gibi durumlardır.

 

Hayır. Yatırım kararları ülke sınırlarından bağımsız, evrensel trendlere göre alınır. Avrupa, Amerika, Japonya ve gelişmekte olan ülke piyasaları göz önünde tutulur. Ekonomik trendlerden titiz ve becerikli analizler sayesinde yararlanılır.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !